Část lučních porostů na severním svahu Rýchor byla v roce 1960 vyhlášena botanickou rezervací nazvanou Rýchorská květnice. Svahová slatina v nadmořské výšce 940 až 1.000 metrů vyhovuje…
Přímo na hřebeni Rýchor nestála do roku 1892 žádná stavba. Ve druhé polovině 19. století, s rozvojem turistiky v Krkonoších, se začalo přemýšlet, jak zatraktivnit vrchol Rýchor a přilákat návštěvníky…
Adršpašské skály a zřícenina hradu Adršpach (10/2014) Kdo by si nepamatoval učiteli na základní škole tak oblíbený a tedy často diktovaný název tohoto skalního města z hodin jazyka českého. Konečně…
Pěchotní srub T-S 82 "V končinách" Jedná se o izolovaný pěchotní srub, část těžkého opevnění, kterému vévodí blízká a udržovaná pevnost Stachelberg. Vchod není zastavěn. O podrobnostech, historii a…
Úsek lehkého opevnění Z1 Rýchory Po červené turistické značce mezi tur. rozcestníky Kutná a Pod Dvorským lesem se táhne pás lehkého opevnění, nejlepší cesta je asi směrem od Rýchorské boudy. Zde v…
Moc pěkný výhled na panorama Vraních hor. Stačí jen projít kolem místního hřbitova směrem od Žacléře. Nalézá se zde i pěkný památník. Nejhezčí je toto místo na podzim!
V areálu tvrze Stachelberg nad Babím byla v roce 2014 v rámci projektu „Místa plná rozhledů v Euroregionu Glacensis“ postavená dřevěná rozhledna Eliška vysoká 24,5 m. Vyhlídkové plošiny se nacházejí…
Žacléřský hřbet je nejvýchodnějším masivem Krkonošského národního parku. Na jihozápad od něj, přes údolí Vizovského a Sněžného potoka, se zvedá souběžný hřeben Rýchor. Na druhé straně jeho…
Tak se to konečně podařilo a na Čápu – nejvyšším vrcholu Teplických skal - máme rozhlednu. O tom, jak se stavěla a pár technických údajů si přečtěte na těchto odkazech, je zbytečné je kopírovat. …
Zinneckerovy Boudy se nacházejí na jihovýchodním svahu Černé hory, na malé luční enklávě v nadmořské výšce 1.070 až 1.105 metrů. Dříve kolem Zinneckerovy boudy vedla červeně značená turistická cesta…